Czasem nasz aparat telefoniczny dzwoni, jednak my wcale nie chcemy go podnieść. Dzieje się to najczęściej, jeśli nie wiemy, jaka osoba do nas dzwoni. W tego typu sytuacjach z pomocą wychodzi do nas Wyszukiwarka numerów telefonu, na której stronę powinniśmy tylko wejść, by skorzystać z przydatnej wyszukiwarki. Ona zawsze pokaże swojemu odbiorcy, kto może być posiadaczem konkretnego numeru telefonu.

Jeśli zatem całkiem często dostajemy takie głuche telefony, już w tej chwili powinniśmy znaleźć dla siebie samych praktyczną wyszukiwarkę oraz zapisać sobie nazwę jej portalu. Celujmy w stronę popularną, jaka została już sprawdzona przez innych internautów i której całkowicie uwierzymy. Jej adres powinniśmy zapisać sobie w zakładkach, by potem zaglądać na niego w chwilach, w których zatelefonuje do nas obca osoba, jakiej numer ujrzymy po raz pierwszy. W takiej sytuacji powinniśmy tylko wklepać go w wolne okienko, które posiada każda Wyszukiwarka numerów telefonu, a następnie zobaczyć, do kogo tak właściwie wybrany numer przynależy. Całkiem prędko uzyskamy więc odpowiedź na nurtujące nas pytanie i samodzielnie zorientujemy się, czy możemy odebrać telefon.

Niektóre strony wirtualne mogą rzeczywiście uprościć nasze funkcjonowanie, więc musimy bezapelacyjnie je wyszukiwać i dobrze się z nimi zapoznawać. Jeśli potem zaczniemy robić użytek z tego, co nam one udostępniają, szybciej i łatwiej z każdą sytuacją sobie poradzimy.