Gdy nasz telefon komórkowy brzęczy, zwyczajnie go odbieramy. Jednak często nie wiemy, czy możemy to spokojnie zrobić, bo nieznany nam jest numer telefonu, który wyświetla się na ekranie. Najczęściej chcemy poznać posiadacza nieznanego numeru, więc sięgamy po komórkę, a wtedy rozmowa nierzadko zostaje przerwana. Da się jednak w inaczej odkryć swojego rozmówcę. Jak to zrobimy?

Po pierwsze, zaniechajmy przeglądania książek z numerami, bo one już od dawna nie spełniają swoich zadań. Lepiej postąpimy, jeśli podłączymy się do sieci i z nią dowiemy się, do kogo należy ten numer. W wirtualnej rzeczywistości znajdziemy już specjalne portale wirtualne, jakie zajmują się wyłącznie numerami – odkrywają je, określają i zaznaczają, do kogo one mogą należeć. Wejdźmy koniecznie na taką stronę i potem wklepmy do jej komórki numer telefonu, jaki ciągle do nas wydzwania. Bardzo możliwe, że szybko otrzymamy odpowiedź mieszczącą dane odnośnie konkretnego numeru. Warto zauważyć, że tego typu strony są aktualizowane nie jedynie przez ich właścicieli, bo także przez zwykłych ludzi. To oni komentują numery, określają, do kogo one mogą należeć i ustalają, czy będą one niegroźne. My sami również możemy pisać wiadomości o nietypowych numerach, by w jakimś sensie uprościć życie innym osobom. Na pewno warto to robić właśnie w Internecie.

Jeżeli więc dalej nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, spróbujmy po prostu odnaleźć go dzięki sieci. Mnóstwo witryn internetowych pokaże nam konkretnie, kto jest posiadaczem danego numeru, więc musimy tylko skorzystać z takich witryn. Róbmy to zawsze, gdy będziemy się wahać, czy możemy bez obaw odbierać swój telefon. Dobrze bowiem zawsze dmuchać na zimne.