Spoglądasz na własny telefon komórkowy i widzisz, że telefonował do ciebie jakiś numer, którego kompletnie nie znasz. Myślisz, Co to za numer, a później wypytujesz o niego swoich przyjaciół. Oni również nie mają pojęcia, jaki to numer, więc decydujesz się na niego zadzwonić, aby sprawdzić, jaki to numer. A tam co? Kolejny telemarketer, który stara się cię namówić na wybór bezsensownego produktu. Z pewnością kojarzysz taką okoliczność, więc kolejnym razem wolałbyś jej się ustrzec, dowiadując się, Co to za numer, bez przymusu dzwonienia. Zadziałaj tak, a uchronisz się przed niefajnymi sytuacjami.

Wbrew powszechnym przekonaniom jest to naprawdę istotne, by informować się, jaki to numer, zamiast pod niego telefonować. Jeśli bowiem numer byłby własnością jakichś naciągaczy, za jedno połączenie trzeba by było zapłacić ogromną sumę pieniędzy. Lepiej więc samemu zobaczyć, Co to za numer, wklepując go do wolnego pola odpowiedniej strony internetowej. Jeżeli właśnie tak zrobisz, sprawdzisz, jaki to numer, skąd on dzwoni oraz czy jest bezpieczny. Mając informację, Co to za numer, z pewnością poczujesz się pewniej.

Najczęściej dobrze jest nie odbierać dziwnych numerów, bo przecież w każdej chwili można sprawdzić, jaki to numer, a dodatkowo odnaleźć go prędko, łatwo i bezpłatnie. Każdy musi więc znać adres witryny wirtualnej, z pomocą której sprawdzi, Co to za numer i określi jego rodzaj.