Czasem to nasz telefon komórkowy dzwoni, a my w ogóle nie chcemy go podnieść. Spotyka nas to zwykle, gdy nie wiemy, jaka osoba do nas dzwoni. W takich chwilach z pomocą wychodzi do nas Wyszukiwarka numerów telefonu, na której witrynę musimy jedynie wejść, by skorzystać z przydatnej wyszukiwarki. To ona za każdym razem powie nam, kto jest właścicielem konkretnego numeru telefonu.

Jeśli więc dość często otrzymujemy tego typu głuche telefony, już w tej chwili powinniśmy znaleźć dla siebie właściwą wyszukiwarkę oraz zanotować sobie nazwę jej witryny. Mierzmy w wyszukiwarkę popularną, która została już sprawdzona przez innych internautów i której całkowicie uwierzymy. Adres portalu powinniśmy zapisać sobie w zakładkach, aby potem wchodzić na portal w momentach, gdy zadzwoni do nas nieznana nam osoba, której numer telefonu zobaczymy po raz pierwszy. Wtedy musimy tylko wklepać ten numer w puste okienko, które posiada każda Wyszukiwarka numerów telefonu, aby następnie sprawdzić, do kogo tak właściwie ten numer należy. Całkiem prędko uzyskamy więc rozwiązanie na nurtujące nas pytanie i sami stwierdzimy, czy powinniśmy odebrać telefon.

Niektóre strony internetowe są w stanie rzeczywiście ułatwić nam całe życie, dlatego musimy koniecznie je wyszukiwać i lepiej się z tymi stronami zapoznawać. Jeśli potem zaczniemy korzystać z wszystkiego, co nam one udostępniają, szybciej i sprawniej z każdą sytuacją sobie damy radę.