Stół to podstawowy mebel w kuchni, a często także i w salonie lub jadalni. To wokół toczy się życie rodzinne, to tam wspólnie zjada się posiłki, rozmawia, biesiaduje. Stoły kuchenne służą także często jako miejsce do przyrządzania potraw. Często są najszerszym miejscem w kuchni, na którym można położyć na przykład stolnicę i rozwałkować ciasto lub wygodnie przygotować składniki do skomplikowanej potrawy. Z kolei stół w jadalni jest głównym miejscem spotkań, przyjęć, imprez.

Kupując stół, zwracajmy przede wszystkim uwagę na to, jaka jest jego wielkość. Dokładnie wymierzmy przestrzeń w kuchni lub jadalni, zastanówmy się, czy będzie on stał w rogu, czy koło ściany, a może na środku pomieszczenia. Stół powinien mieć na tyle miejsca, aby wszyscy domownicy (i ewentualni goście) podczas jedzenia posiłków nie musieli trącać się łokciami. Jeśli chodzi o materiał, z którego wykonany będzie stół, warto zainwestować w twarde, odporne drewno. Wiadomo, jest to pewien koszt, jednak może się okazać, że taki stół przetrwa całe lata i z pokolenia na pokolenie będzie przechodził w posiadanie innych osób. Warto sprawdzić ofertę stoły, gdzie można znaleźć właśnie takie meble.

Oczywiście, na rynku są dostępne tanie stoły wykonane z płyt wiórowych, sklejek i tym podobnych materiałów, jednak te łatwo ulegają odkształceniu. Często bywa, że odklejają się od nich listwy, przez co wymagają ciągłej renowacji i zbiegiem czasu tracą na wyglądzie.

Inną sprawą są stoły z elementami metalowymi lub szklanymi. O ile te pierwsze mogą być trwalsze nawet niż drewno, nadają one kuchni raczej zimnego i nieprzyjaznego wyglądu. Podobnie jest z meblami ze szklanymi blatami – takie stoły sprawdzą się raczej w nowoczesnym salonie lub we wnętrzach biznesowych. Ci, którzy szukają tradycyjnych, trwałych rozwiązań, powinni sprawdzić ofertę stoły, gdzie króluje piękne drewno. Stoły do jadalni