Wybór spacerowego wózka jest bardzo ważny. Nie ma co się dziwić. W końcu wózek spacerowy towarzyszył będzie dziecku oraz rodzicom przez dobrych kilka lat. Jaki musi być wózek spacerowy? Na pewno powinien to być wózek spacerowy lekki, wygodny, a także bezpieczny. Wózek spacerowy lekki na pewno jest bardziej komfortowy w prowadzeniu. Dobry wózek zapewni przejażdżki wygodne po mieście, a także po lesie, czy też parku. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Na pewno najważniejsze powinno być bezpieczeństwo. Gdy wybieramy wózek spacerowy, to sprawdźmy na pewno rodzaj pasów, które zostały zastosowane. Powinny one być pięciopunktowe, a także obite miękko. Dziecko nie może ich samodzielnie rozpiąć. Kolejny ważny element to pałąk. Zabezpiecza on dziecko przed wypadnięciem z wózka. Wózek musi mieć blokadę kół i hamulec. Dzięki temu wózek nie będzie uciekał przy wzniesieniu.

Bardzo ważna jest budka. Jej wielkość, a także wykonanie jest bardzo ważne. Ona jest jednocześnie ochraniaczem dziecka przed słońcem, deszczem oraz wiatrem. Daszek najlepiej, jeśli byłby bardzo duży. Dzięki temu osłania maluszka. Najlepiej się sprawdzają kilkustopniowe budki. Możemy je dowolnie ustawić i to zależnie od swoich aktualnych potrzeb. Musimy także przekonać się, z czego są one wykonane. Powinny na pewno przepuszczać powietrze, a do tego powinny być wykonane z materiału UV.

Bardzo ważne jest także siedzisko. Powinniśmy regulować jego nachylenie. Wiadomo, że dziecko ma różne potrzeby. Bardzo ważna jest funkcja ułożenia na płasko. Dziecko będzie miało dzięki temu spokojny sen. Rozwiązaniem wygodnym jest na pewno siedzisko przekładane.