Cynk jest bardzo ważnym składnikiem dla ludzkiego organizmu. To właśnie dzięki niemu można zapewnić sobie odpowiednie stężenie witaminy A. Poza tym można skutecznie wspomóc pracę tarczycy i przyspieszyć metabolizm. Z pomocą cynku da się też przyspieszyć proces gojenia się ran, na pewno też wzmocni skórę i włosy. Regularne jego stosowanie pomoże w procesie regeneracji mięśni.

Jaka forma cynku będzie najkorzystniejsza dla ludzi?

Cynk jest minerałem, który występuje w wielu formach na rynku medycznym. Ważne jest to, aby wybrać dla siebie formę najlepiej przyswajalną, która szybko wchłonie się wgłąb organizmu. Przydać może się więc fachowa pomoc ze strony lekarzy, którzy znają się na tym i będą wiedzieli co poradzić swoim pacjentom. Zastanawiając się nad tym jaki cynk będzie najkorzystniejszy warto wziąć pod uwagę pikolinian cynku. Skład jest w tym przypadku sprawdzony i nie wpływa negatywnie na funkcjonowanie żołądka. Dobrym wyborem będzie też tlenek cynku oraz siarczan cynku.

Jakiego cynku warto unikać?

Nie wszystkie formy cynku będą korzystne dla ludzi, dlatego warto wiedzieć jaki cynk powinien być unikany. Słabo przyswajalną formą będzie na pewno glukonian cynkowy. Ponadto też warto wzbraniać się przed octanem cynku. Często stosowanie tego minerału w tej formie powoduje występowanie różnych skutków ubocznych, więc nic dziwnego, że pacjenci nie są przekonani do takiej kuracji. Eksperci polecają inne odmiany cynku, gdy ma się niedobory tego pierwiastka w swoim organizmie, dlatego warto słuchać się takich porad.  magnez i cynk