Choćby nawet nasza książka telefoniczna jest wypełniona po brzegi, z pewnością nie mamy numerów telefonu do wszystkich osobników, jacy żyją na tym świecie. Czasem zastanawiamy się zatem, kto dzwoni, jeżeli na ekranie komórki pojawia się nieznana kombinacja liczb. Najczęściej w takich momentach po prostu odrzucamy telefon, bo nie lubimy rozmawiać z obcymi osobami. Niemniej jednak jeśli obcy nam numer zadzwoni po raz drugi, zechcemy sprawdzić, kto jest jego właścicielem. A jak to sprawdzimy?

Nie powinniśmy na początku biec na policję, bo w końcu nie zawsze dziwne połączenia wykonywane są przez oszustów. Często nieznany numer telefonu może należeć do człowieka z naszej obszernej rodziny, jaki po prostu wymienił aparat telefoniczny lub wybrał innego operatora. A jeśli posiadamy dostęp do Internetu, samodzielnie sprawdzimy na spokojnie, kto dzwonił. Musimy po prostu wpisać nieznany numer do sprawdzonej strony szukającej lub od początku zrobić użytek ze strony, która interesuje się testowaniem i opisywaniem rozmaitych numerów telefonu. Ona tylko pokaże nam, co to za numer i do jakiej osoby on prawdopodobnie należy. Wtedy sami zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać tajemniczy telefon.

Najczęściej jednak powinniśmy odbierać także i tego typu dziwne połączenia. Jeśli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy nawet przez przypadek zablokować telefon kolegi, który chce naszej pomocy.