Pościel miła w dotyku i bezpieczna dla skóry – jaką wybrać?

Sypialnia to nasza oaza spokoju i miejsce komfortowego wypoczynku oraz zdrowego snu. Jednym z najważniejszych elementów jej wyposażenia jest pościel. Jej rozmiar i wykonanie będzie wpływać na wygodę spania, a nawet nasze zdrowie, za to kolorystyka i wzornictwo może być świetnym dodatkiem dekoracyjnym całego sypialnianego wnętrza. Sprawdź, jaka pościel sprawdza się najlepiej.

Priorytetem jest oczywiście rozmiar. Uznaje się, że do łóżka małżeńskiego należy dobrać pościel minimum 20 cm dłuższą oraz 20 cm szerszą, aniżeli rozmiar materaca. W innym przypadku, kiedy kołdra będzie za duża, może się zsuwać i spadać, a ta zbyt mała nie będzie dostatecznie ogrzewać ani wpływać na komfort spania i przytulny klimat. 

Kolejny ważny czynnik, to materiał, z jakiego wykonana jest pościel. Najlepiej sprawdza się najlepszej jakości bawełna organiczna, satyna, len oraz flanela. Świetnym wyborem może być również pościel satyna bawełniana. Chodzi o to, aby pościel ogrzewała, ale “oddychała” i nie prowadziła do nadmiernej potliwości ani podrażnienia skóry. Nie może wychładzać ciała, dlatego zaleca się, aby nie wybierać pościeli, która zawiera sztuczne domieszki materiałów. Powinna być antyalergiczna i ekologiczna.

Pościel jako dekor sypialni 

Ponieważ sypialnia powinna być raczej minimalistyczna i stonowana, aby wnętrze nie rozpraszało w trakcie codziennego odprężenia, zaleca się, aby jej głównym elementem dekoracyjnym była właśnie pościel. Ogromną popularnością cieszą się klasyczne pościele białe, ale również te o ciekawych wzorach 3D. Pięknie wyglądają pościele z motywami kwiatowymi czy egzotyczną naturą, która wprowadza w naprawdę błogi stan.