Na rynku istnieje wiele rodzajów akumulatorów. Na przykład, akumulator AGM i akumulator GEL. Oba mają podobne cechy, takie jak zdolność do głębokiego cyklu, szczelna obudowa i bezobsługowość. Mają jednak różne cechy.

Akumulator AGM 100ah posiada 100ah pojemność i szereg drobnych mat z włókna szklanego, które działają jak ich płyty. Maty te utrzymują kwas w miejscu i zwiększają ich ogólną powierzchnię. Z drugiej strony, akumulatory żelowe to akumulatory, które wykorzystują krzemionkę jako elektrolit. Krzemionka jest mieszana z kwasem siarkowym w celu wytworzenia żelopodobnej substancji, która zapobiega rozlewaniu się elektrolitu, ale jednocześnie pozwala na jego maksymalne oddziaływanie na płyty.

Oba typy akumulatorów mogą być wykorzystywane w wielu zastosowaniach. Wiele osób preferuje je, ponieważ wymagają niewielkiej konserwacji i można je łatwo i bezpiecznie poddać recyklingowi.

Akumulator AGM 100ah to typ akumulatora kwasowo-ołowiowego, który jest szczelnie zamknięty i całkowicie odizolowany od świata zewnętrznego. Akumulatory AGM przeznaczone są do zastosowań wymagających dużej szybkości rozładowania, takich jak rozruch silników (np. w samochodach z silnikami benzynowymi) oraz do zasilania urządzeń elektronicznych, które wymagają bardzo dużego skoku mocy przez krótki czas.

Zalety akumulatora agm 100ah:

1. Długa żywotność, może być używany setki razy;
2. Nierozlewna konstrukcja, nie ma potrzeby dolewania elektrolitu;
3. Niski wskaźnik samorozładowania;
4. Wysoka moc wyjściowa w krótkim czasie;
5. Bezpieczeństwo pracy z nieszczelności i korozji;
6. Bezobsługowa praca;
7. Przyjazny dla środowiska bez żrącego kwasu lub zanieczyszczenia ołowiu.